Ako sme Donovalovali

Posted by

Zdravím Vás priatelia.

Stretnutie Donovaly 2020 patrí minulosti. Nieslo sa v duchu miernych obáv z opatrení kvôli vyhlásenej pandémii a veľa z vás sa rozhodlo, že to nebudú riskovať a nezúčastnili sa. Tých odvážnejších však bolo dosť. Účasť bola nad očakávanie. Zišli sme sa z rôznych kútov Slovenska – od Bratislavy až po Košice. I keď sme stretnutie nakoniec skrátili a v sobotu sme sa rozišli, nálada bola veselá. Rozhovory priateľov, ktorí sa stretli po dlhej dobe, sa ozývali zo všadiaľ. Odovzdávali sa nadobudnuté vedomosti a skúšali nové zariadenia.

lov-satelitov

Ale poporiadku. Už v piatok sme sa stretli na Donovaloch a započali prípravy. Zostava Miro BB sťaby hlavný kuchár, SX1 Zvolen, Tarzan BB ako kuchtíci. Umyté a dezinfikované ruky priložili k prípravám aj členovia Exp. Vystrkov Ľuboš a Janka, ktorí na mieste boli ako prví. S nadšením sme sa pustili do varenia guláša, lebo najlepší je predsa na druhý deň, keď prejde všetkými chuťami. Cibuľa dala zabrať a boli preliate aj nejaké slzy. Neskôr dorazili aj Strašidlo KE, Tekk BB a FoXo BB. Guláš bublal a pod altánkom pred chatou bolo veselo, ako sa patrí.

gulas1                  gulas2

Objavil sa aj Skipper Kitse s rodinkou a vôňa uvareného guláša v podvečerných hodinách prilákala aj expedíciu Silné reči. Zábava sa presunula do spoločenskej miestnosti, kde si zmerali silu exp. Silné reči a exp. Barbakan v dueli stolného futbalu s výslednom 3 : 1 pre Silné reči, kde pri každom zápase rozhodoval posledný bod. Hold, FoXo nedokázal kompenzovať hendikep zvaný Tarzan. Samozrejme, že témy ako antény rádiostanice a vysielacie stanovištia na portable boli základom plodných debát.

V sobotu sme začali zrána prípravami na hlavný program stretnutia. Postavenie antén, zriadenie stanoviska, označenie stolov na burzu atď. Začali prichádzať prví návštevníci a burzovníci.

stanovisko1 stanovisko burza2

burza2 burza3

O deviatej hodine to vyzeralo ešte dosť riedko, a keďže sme mali avizované ešte príchody ďalších účastníkov, posunuli sme začiatok o pol hodinku. Začali sme teda niečo po 9:30. Po privítaní a úvodných povinnostiach sme pristúpili k odovzdanou cien Fair Play CB Závodu. Výhercom gratulujeme a pred všetkými zúčastnenými dávam klobúk dole, lebo počasie bolo v tom termíne naozaj protivné. S Jardom Slovenská Ľupča sme si to overili na vlastnej koži.

fp_ceny   fp-vitazi

Po Fair Play CB závode Števo ZV a Mirči BB odovzdali ceny účastníkom Letného Poľného Dňa 2020 a Českej CB ligy z ktorej ceny skončili na Slovensku.

scbr_ceny stevo
Ďalší bod sme z programu vypustili a nechali sme priestor pre debaty a nakupovanie na burze.
Podľa hladných pohľadov sme usúdili, že je vhodné zakúriť pod kotlom a poskytnúť tak dlho očakávaný obed. Guľáš mal vynikajúce komenty a zmizol do poslednej naberačky.
Mirec, dobre si navaril, ďakujeme.

Po obede sme sa dali do žrebovania tomboly, ktorá bola naozaj rozmanitá a bohatá, za čo ďakujeme všetkým prispievateľom. Samozrejme, chcem poďakovať aj Janke za vynikajúcu asistenciu, bez šarmantnej asistentky by to naozaj nebolo ono. Medzi cenami dominovali izolačné pásky, lebo izolačných pások nie je v kufri nikdy dosť.

tombola  tombola2

V žrebovaní sme pokračovali a z účastníkov stretnutia sme vyžrebovali výhercu mobilnej antény a zo zúčastnených členov SCBR aj výhercu CB stanice, ktorú pre nich zabezpečil klub SCBR.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a priebehu celej akcie, a samozrejme vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili, nielen za vynikajúcu atmosféru, ale aj za dodržiavanie nariadených opatrení. Pevne verím, že sa stretneme aj na budúci rok a vytvoríme tak základ tradície rádioamatérskych stretnutí v srdci Slovenska.

spolocna

Za organizátora Rádioklub Barbakan OM3KXT, Tarzan BB/OM7AU. 73

Share This: