SOTA OM/BB-021 Paradajs a OM-BB-013 Sitno 26.1.2020

Posted by

Posledná nedeľa tohto mesiaca padla na dve SOTA kóty: OM/BB-021 Paradajs a OM/BB-O13 Sitno.  Zostava bola tentokrát skromnejšia, a to Honzo OM7AHN a ja Miro OM7AMA.

Čas odjazdu sme stanovili na 07:00 z B. Bystrice s plánom opustiť vozidlo o 8:00. Všetko sa vyvíjalo nad očakávania, a tak sme parkovali nad Banskou Štiavnicou už o 7:45. Pohľad na značke s informáciou 0:40 h napovedal, že plán vysielať na Paradajse o 9:00 na príjme isto splníme.

Celú cestu hore sme očakávali to miesto, kde vystúpime nad inverziu, no nestalo sa, a tak ako na fotkách môžete vidieť, resp. nevidieť, je vidno, čo sa podarilo odfotiť. J Miesto je to pekné, no krásne výhľady by isto potešili. Vysielanie išlo ako po masle, na úvodné informačné výzvy šlo pekne otvoriť Vartovku OM0OUH a samozrejme aj Sitno OM0OUX. Do cca polhodiny sme mali potrebné spojenia a aj niečo navyše, a tak sme sa zbytočne dlho na zahalenom Paradjse nezdržiavali. Uznávam, tešili sme sa na tú krásu zo Sitna.

Povinný čajík, prezliekanie a cesta k Sitnu boli otázkou polhodiny. Vozidlo sme odstavili pod kopcom a nasledovala prechádzka ku kóte OM/BB-013 Sitno. Po príchode na miesto sme však ostali nemilo prekvapení, lebo oblačnosť bola ešte stále na našej úrovni. Spojeniam to však nebránilo, pomocné info výzvy na Vartovke Sitne a prevádzači Stará Ľubovňa nám pomohli dostať operátorov na S20-ku. Príjemným prekvapením bolo, že v tomto čase je na Sitne otvorená chata pre turistov s možnosťou oddychu, zohriatia sa a samozrejme aj s ponukou jedla a pitia. Vrcholová kapustnica bola úžasným bonusom na konci výletu, a tak sme neodolali. Odporúčam!

Na záver všetkým staniciam ďakujem za spojenie a tešíme sa na ďalšie SOTA zážitky.

S pozdravom Miro OM7AMA 73,55

Share This: