SOTA OM/BB-084 Malá Smrekovica 28.1.2020

Posted by

Na túto SOTU sme si vybrali pracovný deň utorok 28. 1. 2020. Snáď rádioamatéri počúvajú aj mimo víkendu. Rozhodnutie padlo na dve kóty – Malá Smrekovica a Smrekovica. Prístup pod obidve kóty je možný motorovým vozidlom. V zimnom období to však vyžaduje aj reťaze a na tie aj došlo pred prvým stúpaním.

Počasie nám prialo tak na pol, a tak sme si prešli oblasťou dažďa aj sneženia. Po príchode do hotela pod Malou Smrekovicou jemne snežilo, ale nakoniec aj to ustalo. K tejto lokalite sa dá povedať len toto: Krásna príroda! Na fotkách vidno.

Stúpanie na kótu nám trvalo cca hodinku – najprv chodníkom, potom cyklistickou trasou a nakoniec brodením cez lúku. Posledný úsek ma pekne vyškolil, nakoľko som si zabudol zobrať návleky. Vzorku snehu som si potom doniesol v topánkach až domov do Bystrice. Dopĺňam teda zápisník turistu o záznam: VŽDY NÁVLEKY a VŽDY NÁVLEKY a VŽDY NÁVLEKY.

Toto moje zlé rozhodnutie bolo zároveň dôvodom, prečo sme nepokračovali na druhú kótu Smrekovica. Nakoľko sa nám ale na Malej Smrekovici výsledok podaril, nebol to márny deň. Spojenia sme začali na rúčke a teleskope, keď sa však vyčerpali všetky dostupné protistanice, rozbalili sme aj stožiar a smerovku. Vďaka tomu sme bez problémov urobili potrebné spojenia a vyrazili na cestu domov. Honza hovorí: Zážitok nemusí byť pozitívny, ale musí byť silný. To sa mi aj potvrdilo. Návleky sú teda v batohu už navždy.

Na záver všetkým staniciam ďakujem za spojenie a teším sa na ďalšie SOTA zážitky.

                                                                            S pozdravom Miro OM7AMA 73,55

Share This: