SOTA OM/BB-049 Pánsky diel

Posted by

Predovšetkým Vám chcem za náš klub Barbakan OM3KXT popriať pekné sviatky a veľa zdravia aj šťastia do roku 2020.

Ako so hovorí „Kde iný končia my začíname“ a tak došlo na rozhodnutie poštekliť SOTA aktivitu. Nakoľko všetko chce prípravy rozhodli sme sa takmer na konci roku 2019 vybehnúť na našu najbližšiu SOTU BB-049 Pánsky diel. Zostava SOTA partie s predsavzatím do roku 2020 je Miro OM7AMA Honza OM7AHN a Robo OM7SX. Vybrali sme sa o 8:00 ráno a na kóte sme boli o 9:45. Počasie nám celkom prialo takže výstup bolo bezproblémový.  Na základný test sme si vybrali ručné rádiostanice YAESU VX-8G a YAESU FT-70. Anténna výbava bola zložená od klasických antén k rádiostaniciam cez teleskopický vertikál až po 5 elemetovú yagi. Po pár výzvach sa nám okamžite podarilo spraviť potrebné 4 spojenia za ktoré všetkým operátorom ďakujeme. Veľmi nás potešil aj ODX  220,1 km do Sniny s Milanom OM0FC zo štvorca KN18BX. Nakoľko to bol len krátky výjazd ukončili sme vysielanie so siedmymi spojeniami okolo dvanástej hodiny. Nechýbal ani zápisný čaj uvarený na drievkáči.

Celkovo hodnotíme výjazd ako úspešný avšak hneď sme prišli na niekoľko nedostatkov vo výbave ktoré do najbližšie SOTY vyriešime. Fotky si môžete pozrieť pod článkom. Všetkým ešte raz ďakujeme za spojenia a tešíme sa na ďalšie spojenia zo SOTA kóty OM/BB-032 Stará kopa.

Share This: